Aktualności

ZWYCIĘSTWO Z VITRUM

• autor: dulbi07, 2016-11-12 10:53

Zwycięstwo na koniec rundy

Po serii trzech kolejnych porażek Brat-Cukrownik Siennica Nadolna pokonał Vitrum Wola Uhruska 6:3

Brat-Cukrownik Siennica Nadolna – Vitrum Wola Uhruska 6:3 (3:2)

Bramki: Jopek (8), P. Szadura (21), Suduł (30, 71), Arnold Kister (83 z karnego), Wędzina (90)

Brat-Cukrownik: Pypa – Ćwirta (50 M. Szadura), Kociuba, Wojciechowski II, Malinowski (84 Drapsa), Jopek, Arnold Kister, Arkadiusz Kister, P. Szadura (84 Wędzina), Szczepaniuk (50 Wojciechowski I), Suduł,

Sami sobie jesteśmy winni, że w spotkaniu z beniaminkiem straciliśmy aż trzy bramki – ubolewa trener gospodarzy Andrzej Krawiec. – Tym bardziej, że goście praktycznie oddali trzy celne strzały.

Wymiana ciosów nastąpiła już w pierwszej odsłonie. Trafianie do celu rozpoczął Kamil Jopek w 8 min. Pięć minut później był już remis 1:1. Chwilę później Paweł Szadura podwyższył na 2:1, a Sebastian Suduł na 3:1. Ambitny beniaminek nie zamierzał się poddać i jeszcze przed przerwą strzelił kontaktowego gola (Paweł Dybek). Po zmianie stron przyjezdni po raz kolejny doprowadzili do remisu. I było to wszystko, na co stać było ich stać. – Po raz kolejny zaczęło nam brakować sił – przyznaje kierownik zespołu Roman Wielgus. – I dlatego w końcówce straciliśmy trzy kolejne bramki. Nasz problem to wynik słabo przepracowanego zimowego okresu przygotowawczego. Dlatego będziemy musieli nadrobić to w zbliżającej się przerwie w sezonie. Zawodnicy już obiecali, że przyłożą się do solidnie do pracy.

Dla Vitrumu była to już dziewiąta porażka z rzędu. Po raz ostatni beniaminek z Woli Uhruskiej wywalczył punkt 7 września w wyjazdowym spotkaniu z SPS Eko Różanka. Wcześniej komplet „oczek” ugrał w starciach na swoim terenie z Ruchem Izbica i Unią Rejowiec. Trener Stanisław Dąbek będzie miał co robić z zespołem w zimowej przerwie.

Z kolei Brat-Cukrownik przełamał się na koniec rundy. Komplet punktów zdobyty z ekipą z Woli Uhruskiej to triumf po serii trzech przegranych: z Granicą Dorohusk, Ruchem Izbica i SPS Eko Różanka. – Cieszymy się, że w końcu zapunktowaliśmy – mówi trener Krawiec. – Zespół grał do końca i przy remisie 3:3 nie zagubił pomysłu na strzelenie kolejnych goli. I choć nie było to wybitne spotkanie w naszym wykonaniu, odnieśliśmy pewne i zasłużone zwycięstwo.