Granica Dorohusk - ZGKS BRAT CUKROWNIK Siennica Nadolna - 15:00

Kłos GM Chełm 4:1 Granica Dorohusk

ZWYCIĘSTWO W PIERWSZYM MECZU SEZONU

• autor: dulbi07, 2014-08-25 20:08

Sawena Sawin – Brat Cukrownik Siennica Nadolna 2:3 (0:2)

Bramki: Rączkowski (70, 82 z karnego) – Frącek (15, 30, 60).

Sawena: Swatek – Łubkowski, Niemiec, Krawczyński, Wachulski, Teter (84 Kierepka), Rączkowski, Szyszko (73 Stopa), Nowak (70 Drzewiecki), Suszcz, Michalski.

Brat: Kowalski – Malinowski (80 M. Szadura), Saj, Dobrzyński (70 Salitra), Korszun, Szczepaniuk, Arkadiusz Kister, Hus, Arnold Kister, Frącek, Nowicki (60 Lubaś).

Frassati Fajsławice – Start Krasnystaw 2:6, wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Jarosław Czępiński

Wiosną zespół z Krasnegostawu przegrał awans do IV ligi z Włodawianką. W rozpoczętym w weekend nowym sezonie zamierza skutecznie powalczyć o przepustkę do występów w tej klasie rozgrywkowej.

Start Krasnystaw (niebiesko-białe stroje) zaliczy do udanych inauguracje nowego sezonu

(ROBERT GRZESIAK)

– Naszym celem jest IV liga. Będziemy o nią walczyć do ostatniego spotkania – zapowiadał szkoleniowiec Startu Arkadiusz Mazurek.

Bardzo szybko słowa trenera znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jego podopieczni zainkasowali komplet punktów po przekonującej wygranej w Fajsławicach 6:2.

Wynik meczu, już w szóstej minucie, otworzył Piotr Styżej, który wykorzystał błąd defensywy gospodarzy. Mimo szybkiej straty bramki Frassati nie przestraszył się głównego z faworytów i prowadził wyrównaną grę. Miejscowi stworzyli kilka dogodnych okazji do zmiany niekorzystnego rezultatu.

Brakowało im jednak dokładnego wykończenia w postaci efektu bramkowego. Identyczny problem mieli w tym okresie goście.

Po zmianie stron przyjezdni szybko podwyższyli na 2:0. Piłkę do bramki gospodarzy skierował Damian Sadlak. Na chwilę gra Startu uspokoiła się. I zapewne piłkarze z Krasnegostawu mieliby mecz całkowicie pod kontrolą, gdyby strzelili trzeciego gola. Sytuacji sam na sam z bramkarzem Frassatiego Patrykiem Dzirbą nie wykorzystał nowy nabytek Startu Sławomir Skorupski. Były napastnik rezerw Górnika Łęczna fatalnie przestrzelił.

Niefrasobliwość rywala wykorzystali podopieczni trenera Waldemara Krakiewicza, którzy po dwóch składnych akcjach lewą stroną boiska doprowadzili do remisu (Łukasz Kasperek i Łukasz Skorek).
Ostatnie słowo należało do gości, którzy jeszcze czterokrotnie trafiali do bramki.

– Graliśmy do końca. Wydaje mi się, że gospodarze opadli z sił, na co liczyliśmy, i to wykorzystaliśmy. Przekonujące zwycięstwo na inaugurację bardzo nas cieszy. Cały zespół zasłużył na słowa uznania – powiedział po ostatnim gwizdku opiekun Startu.

Frassati Fajsławice – Start Krasnystaw 2:6 (0:1)
Bramki: Ł. Kasperek (53), Skorek (59) – P. Styżej (6), Sadlak (48, 90), Skorupski (76), Sadowski (84), Stępniak (90+4).

Frassati: Dzirba – Madeja, Ł. Pluta, Stacharski (54 Jedut), Baran, Olech, Lipa (80 Błaziak), K. Pluta, Adamiak, Ł. Kasperek, Skorek.

Start: Kowiński – Łuczyn (60 Dworucha), P. Styżej, Ł. Styżej, Nowakowski, Sadlak, Bojar, Chłopek, Wójcik (65 Witkowski), Skorupski (87 Stępniak), Sadowski.

Szczęście było ze Spartą

Spadkowicz z IV ligi może mówić o dużym szczęściu. Sparcie nie udało się strzelić gola na wagę trzech punktów w regulaminowym czasie. Szalę wygranej przechylił dopiero w 92 minucie Andrzej Głowacki, wykorzystując błąd defensywy gospodarzy.

Ruch Izbica – Sparta Rejowiec Fabryczny 0:1 (0:0)

Bramka: A. Głowacki (90+2).

Ruch: Pastuszak – Basiński, Orkiszewski, Pawelec, Kaszak, K. Kalita, M. Śliwa (70 Jarmosz), P. Lewandowski (82 Berdzik), Suszek (85 Bojarski), Gieleta, Ignaciuk.

Sparta: Płonka – A. Rutkowski, Krupski, Połeć, Świr (46 K. Rutkowski), Bodys (89 Rasiński), Góra, Parada (46 Sandomirski), A. Głowacki, Wołos, Krystiańczuk (46 J. Chybiak).

Unia Rejowiec – Kłos Chełm 0:0

Rejowiec: Studziński – Pawlicha, Danielczuk, Brzezicki, Szajduk, Kloc, Huk (78 K. Bohuniuk), Czerwiński, Szczepanik (85 Fabiańczyk), M. Bohuniuk (58 Paśnik), Górski.

Kłos: Bralewski – Wróblewski (77 Król), E. Poznański, Wyrostek, Koniczuk, Flis, Ciechoński (58 Żwirbla), Janas, Drzewicki, Bala (66 Ciołek), Tyszczuk (77 Siatka).

Hutnik Ruda Huta – Granica Dorohusk 1:3 (1:1)

Bramki: S. Maliszewski (34) – Dyczko (20 z karnego), Garbacz (62), Olender (75).

Hutnik: Chrywczuk – Kozak (75 R. Nawrocki), Toporowski, Kulbicki, S. Borysiuk, Krawczyński, Pawlak (85 J. Maliszewski), A. Chmiel, D. Balcerek (75 Grabowski), S. Maliszewski, Mazur.

Granica: Kopeć – Dyczko, Hawryluk, Leonowicz (46 Walter), Ruszkiewicz, Nazaruk, Sergijuk, Świderski, Fedoruk (46 Olender), Garbacz, Ciejak.

Tatran Kraśniczyn – Ogniwo Wierzbica 0:4 (0:1)

Bramki: Nadolski (23), P. Bąk 2 (87, 90+2), Gałecki (90).

Tatran: Kubów – Maciaszek, D. Mazurek (80 Pukas), P. Mazurek, Mielnicki, K. Mazurek, Mróz (72 A. Stasiuk), P. Sawczuk, M. Sawczuk (69 Fedak), Tymicki, S. Stasiuk (70 Soczyński).

Ogniwo: Zagraba – Nadolski, Członka, M. Nowaczek, R. Kołtun (72 K. Hanc), Pilipczuk, M. Kołtun, I. Hanc (64 Pilarski), Knot, M. Bąk (85 Gałecki), P. Bąk.

Sawena Sawin – Brat Cukrownik Siennica Nadolna 2:3 (0:2)

Bramki: Rączkowski (70, 82 z karnego) – Frącek (15, 30, 60).

Unia Białopole – Pławanice Kamień, odwołany z powodu złego stanu boiska

Źródło: http://www.dziennikwschodni.pl/